Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!
Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’an-ı Kerim hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’an-ı Kerim Portalı”, http://kuran.diyanet.gov.tr adresinde…


Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası

SON DAKİKA
Erzurum'da Hava
PİYASALAR
Karaçoban’da Karla Mücadele Seferberliği!
Karaçoban’da Karla Mücadele Seferberliği!

Erzurum’un Karaçoban İlçesi’nde etkili olan yoğun kar yağışının ardından kar mücadele çalışmalarına hız verildi. Kar kalığının yer yer 85 ve 90 santimetreyi bulduğu ilçede, belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Karaçoban Belediyesi olarak kar temizleme ve kaldırma çalışmalarının vardiyeli olarak gündüz ve gece devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Sedat Gümüş; “Belediye olarak tüm olumsuz hava şartları için daha önceden tedbirimizi almış ve hazırlığımızı tamamlamıştık. Yoğun kar yağışı ve ardından etkili olan tipi hayatı olumsuz etkilediği gibi çalışmalarımızı da etkiliyor. Belediye olarak 4 kepçe, 3 kamyon ve 1 greyder ile karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Köy ve mezralarda yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için 19 köy ve 12 mezranın yüksek kesimlerin de yer alan köy ve mezraların yollarının ulaşıma açılmasına rağmen tipi nedeniyle sürekli kapandığını dile getiren Başkan Gümüş, karla mücadele de masrafların çok olduğunu Aralık ve Ocak ayı itibariyle 80 bin TL giderleri olduğunu belirtti. Başkan Gümüş, bundan sonraki aylar için karla mücadele harcamalarının 110 bin TL olmasının beklendiğini söyledi. ERZURUM (İHA)

Foto Galeri:
30 Ocak 2013 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Erzurum Vakıf ve Dernekleri Amacına Uygun Çalışıyor mu?

Sonuçları görüntüle

Loading ... Loading ...
ERZURUM HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2014
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.