Alatarlalılar Piknikte Biraraya Geldi!

Eklenme: 27 Ağustos 2012, 10:07/ 2.593 kez okundu/
oltu-alatarla-koyu

Erzurum’un Oltu ilçesi Alatarla (Hovak) Köyü 8. Geleneksel Piknik Günü Mehmet Ağa Çukuru Mevkisinde yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan köy muhtarı Hacı Yaşar Zengin yılda bir kez de olsa gurbetteki köylülerini sılaya toplamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek davetlilere ‘hoş geldiniz’ dedi.

Daha sonra Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, köylülerine yönelik yapmış olduğu konuşmada birlik ve beraberlik adına düzenlenen piknik gününün çok önemli olduğunu belirterek köy de birlik, il de birlik, ülke de ve dünyada birliğin önemine değindi. Koçak, köylüleriyle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

 

Düzenlenen pikniğe konuk olarak katılan Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, köylülerin köy sokakları ve yollarını parke taşı döşeme isteğini geri çevirmeyerek “8’ncisini düzenlediğiniz bu yıl ki pikniğin aranızdaki, aramızdaki muhabbete vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Köylülerin iki gün öncesinden pikniğin yapılacağı alanda kebap ocakları ve semaverler yakıldı. Piknik vesilesiyle bir araya gelen Alatarlalılar, eski günleri yâd ederek doyasıya hasret giderdi.

Bu arada pikniğe; Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, Topçu Albay Mevlüt Kartal, İl encümeni Oktay Cengiz, Erzurum ÖSYM Başkanı Fevzi Keleş, işadamı Muhibbi Kartal ve İbrahim Demirel’in yanı sıra köylüler katıldı. ERZURUM (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir