Stadın yeni ismi Kazım Karabekir Stadı oldu!

Eklenme: 09 Ağustos 2012, 18:17/ 10.293 kez okundu/
kazim-karabekir-stadi

Yeni Erzurum Stadı’nın ismi derbi öncesi değiştirildi!

Süper Kupa Finali öncesi Erzurum’da sürpriz gelişme yaşandı. Yeni Erzurum Stadyumu’nun ismi Kazım Karabekir olarak değiştirildi.

12 Ağustos’ta Erzurum’da Galatasaray’la Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finaline ev sahipliği yapacak olan Yeni Erzurum Stadyumu’nun isminin Kazım Karabekir Stadyumu olarak değiştiği bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Kurtuluş Savaşı’nda Doğu Cephesi Komutanı olarak görev yapan ve elde ettiği başarı ile tüm Türkiye’nin yanı sıra Erzurum halkının gönlünde taht kuran Kazım Karabekir Paşa’nın isminin Yeni Erzurum Stadyumu’na verildiğini söyledi. Çintimar, Kazım Karabekir Paşa’nın isminin yazıldığı tabelanın stadyuma zorlu Süper Kupa Finali öncesinde asılacağını açıkladı.

2011 UNIVERSIADE kapsamında baştan ayağa yenilenen ve ismi Yeni Erzurum Stadyumu olarak değiştirilen Cemal Gürsel Stadı’nın ismi böylece 3 kez değişmiş oldu.

CHA

Yorum

  1. okan

    09 Ağustos 2012 at 20:43

    Erzuruma Santiago Barnebeo da yapsan 60bin kişilik yine hiçbi … olmaz bu şehirden.Bugunki bilet rezaletinden sonra erzurumspor şampiyonlar ligi finali oynasa o statta gitmemmmm!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir