Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!
Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’an-ı Kerim hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’an-ı Kerim Portalı”, http://kuran.diyanet.gov.tr adresinde…


Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası

SON DAKİKA
Erzurum'da Hava
PİYASALAR
Erzurum’da Geleneksel Sanatlar Ve Sanatçılar Derneği Açıldı!
Erzurum’da Geleneksel Sanatlar Ve Sanatçılar Derneği Açıldı!

Erzurum’da Geleneksel Sanatlar ve Sanatçılar Derneği açıldı.
“Şems Nakkaşhanesi” adı altında çalışmalara başlanılan Geleneksel Sanatlar ve Sanatçılar Derneği, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu 9 akademisyen tarafından kuruldu.

Dernek mensupları, Geleneksel Sanatlar ve Sanatçılar Derneğinde Çini, Ebru, Hüsni Hat, Minyatür, Resim ve birçok el sanatının öğretileceğini belirterek, “Anadolu’nun bağrında sakladığı kültürel ve sanatsal alandaki hazineleri sergilemeyi, geleneksel güzelliklerin geleceğe ulaşması misyonunu üstlenerek kültürümüzün tanıtılması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasını, atalarımızdan gelen kıymetli mirasın yeni nesile başarıyla iletilmesi temel hedefimizdir.

Sanat alanında vereceğimiz eğitimlerin yanı sıra sergiler, sempozyum, konferans ve yarışmalar düzenleyerek Erzurum’un sanat ve kültür yaşamına Şems Nakkaşhanesi olarak katkı sağlayacağız. Ama yaptığımız çalışmalara ve bizlere sahip çıkılmasını istiyoruz. Biz burada eski tarihi tapuların yok olmasını engelliyoruz, onlara yeniden canlılık kazandırıyoruz. Vatandaşlarımız eski tapularını sandıklara da saklayıp yok olmasını izin vermesinler. Bize getirsinler biz onları gelecek nesillere aktaracak şekilde onaralım” dediler.

Derneğin ilk öğrencisi olan 9 yaşındaki Furkan Tutar, “Ben sanatla uğraşmayı çok seviyorum ve sanata karşı çok ilgiliyim. Babamla Yakutiye parkında gezerken ebru sanatı çalışması yapıldığını gördüm bende yapmak istedim. İlk zamanlarda zorlandım ama şuan çok rahatlıkla ebru çalışması yapabiliyorum. Ben şuan derneğin ilk öğrenciyim sanata meraklı arkadaşları bekliyorum. Beni burada tek bırakmasınlar” şeklinde konuştu. ERZURUM (İHA)

Foto Galeri:
16 Temmuz 2012 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Orhan BOZKURT

Takoz Necati!
07 Nisan 2014 Pazartesi
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Erzurum Vakıf ve Dernekleri Amacına Uygun Çalışıyor mu?

Sonuçları görüntüle

Loading ... Loading ...
ERZURUM HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2014
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.