Ak Parti Yılmaz’dan Mirac Kandili Mesajı!

Eklenme: 15 Haziran 2012, 16:17/ 1.394 kez okundu/
a-yilmaz

AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Mirac Kandili vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Yılmaz mesajında; “Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiriliş sürecinde, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayatında özel bir yeri olan Mirac hadisesi, Recep Ayı’nın 27. gecesi Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksa’ya oradan da semaya, ilahi huzura yaptığı yolculuğa denir ve insanın manevi yücelişini sembolize eden mucizevi bir olaydır” dedi.

Müminler için Mirac sayılan, beş vakit namazın bu gecede farz kılındığını hatırlatan Yılmaz, “İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Mirac kandilini bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yılmaz mesajında şunları kaydetti; “Bu mübarek aylar içerisindeki bu müstesna gecede, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız. Ailemizin, akrabalarımızın ve komşularımızın gönüllerini almaya, dualarımızla dünya üzerinde sıkıntı yaşayan kardeşlerimizin manevi olarak da olsa yanında olmaya çalışalım.

Mirac hadisesi, ilahi rahmet ve huzura erişme yolunun kalp ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere uygun yaşamaktan geçtiğini bildirmektedir. Bu mübarek gecede yapılacak samimi dua ve yakarışların İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna, şiddet ve terörün, acı ve gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve Müslümanların Mirac kandilini kutlarım.” ERZURUM (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir