Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!
Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’an-ı Kerim hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’an-ı Kerim Portalı”, http://kuran.diyanet.gov.tr adresinde…


Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası

SON DAKİKA
Erzurum'da Hava
PİYASALAR
Memleketime en iyi hizmeti sunacağım
Memleketime en iyi hizmeti sunacağım

Ekonomist Dr. Cengiz Yavilioğlu, görevlerinden istifa ederek AK Parti’den Erzurum milletvekilliğine aday adayı olma sürecini Erzurum Haber Gazetesine anlattı.

Yavilioğu, 24. dönem milletvekilliği seçimlerinde Erzurum’u milli, demokratik ve sivil iradenin tek gerçekleşme merkezi olan TBMM’de temsil etmek, ülkesine ve şehrine en iyi hizmeti vermek amacıyla milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti İktidarının ülkeye önemli hizmetler sunduğunu belirten Yavilioğlu, seçilmesi halinde halkın içinde olacağını herkesimin sorunlarına sahada etkin çalışarak çözüm reçeteleri üreteceğini kaydetti.

Temeyül yoklamsında 11. Sırada yer aldığını belirten Yavilioğlu, parti teşkilatınada aday adayı olma sürecinde verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

YAVİLİOĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans, aynı fakültenin Uluslararası Finans Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Uluslararası İkitisat ve İktisadi Gelişme Anabilim Dalında da doktora yapan Yavilioğlu, 2002 yılından itibaren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

TEDAŞ Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ, TEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım AŞ,Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ,TürkiyeBakır İşletmeleri AŞ ve Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ gibi şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri ve yönetim kurulu başkanlıkları yaptı. Yine Güvenlik Bilimleri Akademisinde ve Cumhuriyet Üniveritesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Bir süre, İngiltere’de Regent’s Collage Ekonomi Üniversitesi’nde ekonomi üzerine misafir araştırmacı olarak araştırmalar yaptı. Akademik alanda özelleştirme, finas ve kalkınma alanlarında yayımlanmış kitapları ve makaleleri bulunmakta.

Gamze İSPİRLİ

Foto Galeri:
30 Mart 2011 · 1 yorum
Bu habere 1 yorum yapılmış.
Eren YILDIZ demiş ki:

Özellikle bu dönemler için devletimizi yönetmenin zorluğu ve sorumluluğunun büyüklüğü konusunda herkesin hemfikir olduğu temennisiyle. İnanıyorum ki özellikle şehrimizin ve genel manada ülkemizin problemlerini en iyi bilen, bu ülke ve şehire yatırım yapan, ülkemize katma değer sağlayan ve dolayısıyla hep bir adım daha ileriye gitmesi için elinden gelen herşeyi yapacak kişilerin seçilmesini ümit ediyorum. Aday seçimleri esnasında ülkemin sıkıntılarını iyi analiz eden ve bu sıkıntıları kağıt üzerinden okuyarak değil de yaşayarak gören kişilerin seçilmesinin daha doğru olacağını düşünüyor ve bu süreçte sayın İşadamı Fevzi POLAT’ı can-ı gönülden destekliyorum.

Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Orhan BOZKURT

Takoz Necati!
07 Nisan 2014 Pazartesi
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Erzurum Vakıf ve Dernekleri Amacına Uygun Çalışıyor mu?

Sonuçları görüntüle

Loading ... Loading ...
GÖZE
ÇARPANLAR
EN ÇOK
OKUNANLAR
SON
YORUMLAR
ERZURUM HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2014
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.