Mehmet Sekmen - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı
Erzurum Haber Gazetesi » Flaş » Siyaset » Memleketime en iyi hizmeti sunacağım
Memleketime en iyi hizmeti sunacağım
Memleketime en iyi hizmeti sunacağım

Ekonomist Dr. Cengiz Yavilioğlu, görevlerinden istifa ederek AK Parti’den Erzurum milletvekilliğine aday adayı olma sürecini Erzurum Haber Gazetesine anlattı.

Yavilioğu, 24. dönem milletvekilliği seçimlerinde Erzurum’u milli, demokratik ve sivil iradenin tek gerçekleşme merkezi olan TBMM’de temsil etmek, ülkesine ve şehrine en iyi hizmeti vermek amacıyla milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti İktidarının ülkeye önemli hizmetler sunduğunu belirten Yavilioğlu, seçilmesi halinde halkın içinde olacağını herkesimin sorunlarına sahada etkin çalışarak çözüm reçeteleri üreteceğini kaydetti.

Temeyül yoklamsında 11. Sırada yer aldığını belirten Yavilioğlu, parti teşkilatınada aday adayı olma sürecinde verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

YAVİLİOĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans, aynı fakültenin Uluslararası Finans Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Uluslararası İkitisat ve İktisadi Gelişme Anabilim Dalında da doktora yapan Yavilioğlu, 2002 yılından itibaren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

TEDAŞ Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ, TEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım AŞ,Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ,TürkiyeBakır İşletmeleri AŞ ve Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ gibi şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri ve yönetim kurulu başkanlıkları yaptı. Yine Güvenlik Bilimleri Akademisinde ve Cumhuriyet Üniveritesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Bir süre, İngiltere’de Regent’s Collage Ekonomi Üniversitesi’nde ekonomi üzerine misafir araştırmacı olarak araştırmalar yaptı. Akademik alanda özelleştirme, finas ve kalkınma alanlarında yayımlanmış kitapları ve makaleleri bulunmakta.

Gamze İSPİRLİ

📆 30 Mart 2011 Çarşamba 15:18   ·   💬 1 yorum   ·   3.411 kez okundu

“Memleketime en iyi hizmeti sunacağım” için bir cevap

  1. Eren YILDIZ diyor ki:

    Özellikle bu dönemler için devletimizi yönetmenin zorluğu ve sorumluluğunun büyüklüğü konusunda herkesin hemfikir olduğu temennisiyle. İnanıyorum ki özellikle şehrimizin ve genel manada ülkemizin problemlerini en iyi bilen, bu ülke ve şehire yatırım yapan, ülkemize katma değer sağlayan ve dolayısıyla hep bir adım daha ileriye gitmesi için elinden gelen herşeyi yapacak kişilerin seçilmesini ümit ediyorum. Aday seçimleri esnasında ülkemin sıkıntılarını iyi analiz eden ve bu sıkıntıları kağıt üzerinden okuyarak değil de yaşayarak gören kişilerin seçilmesinin daha doğru olacağını düşünüyor ve bu süreçte sayın İşadamı Fevzi POLAT’ı can-ı gönülden destekliyorum.

Bir Cevap Yazın

HAVA DURUMU
Erzurum
-4 °C
YAZARLAR
Recep KAPUCU
29 Ekim 2015 Perşembe
DÖVİZ KURLARI
DövizAlışSatış
$ DOLAR2.90312.9148
€ EURO3.25023.2633
ANKET

Erzurum'da Sekmen'i başarılı buluyormusunuz?

Sonuçları görüntüle

Loading ... Loading ...
PUAN DURUMU
BAĞLANTILAR
HABER ARŞİVİ