Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!
Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’an-ı Kerim hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’an-ı Kerim Portalı”, http://kuran.diyanet.gov.tr adresinde…


Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası

SON DAKİKA
Erzurum'da Hava
PİYASALAR
Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin 2010 KPSS başarısı
Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin 2010 KPSS başarısı

Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında mezun olacak son sınıf öğrencileri ‘2010 KPSS’ de beklenen başarıyı elde etmenin haklı gururunu taşıyor.
Oltu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü İkamettin Kaya, “Bilindiği gibi Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alanlarında KPSS sonucu 50 ve üstünde puan alanlar devlet memuru olarak sağlık kuruluşlarında istihdam edilmektedir” dedi.
Bu yıl KPSS’ye giren 36 öğrencilerinden 21’inin 70’in üzerinde puan aldıklarını dile getiren Kaya, “Öğrencilerimizin tamamı 60’ın üzerinde puan aldı. Geçmiş yıllardaki sağlık memuru alımları baz alındığında bu yıl mezun olacak öğrencilerimizin tamamının KPSS sonuçlarına göre hemşire ve acil tıp teknisyeni olarak sağlık kurumlarında görev yapmaya hak kazanacakları görülmektedir. Öğrencilerimizin bu başarısı, okulumuza olan ilginin artarak devam edeceğini göstermektedir. Bu arada mezun olacak öğrencilerimizden istekli olanların tamamının devlet memuru olarak atanmaları için gerekli mesleki rehberlik çalışmalarını sürdüreceğiz. Elde edilen başarılarla yetinmeyip her alanda başarılara imza atmanın çabası içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.
Öğrencilerinin almış olduğu puanlara bakıldığında okul olarak KPSS’de gösterdikleri bu başarıyı yeterli görmediklerini belirten Müdür Kaya, öğrencilerinin gerek kendi alanlarında gerekse başka alanlarda yüksek öğrenim görebilmeleri için LGS ve LYS hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.
Eğitim ve öğretim faaliyetlerini yoğun bir şekilde devam ettirdiklerinin altını çizen Kaya, yakın hedeflerini ise önümüzdeki günlerde yapılması planlanan liselerarası bilgi yarışmasında derece yapmak olduğunu ifade etti.

ERZURUM (İHA)

Foto Galeri:
12 Ocak 2011 · 0 yorum
etiketler: ,
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Sevda Güneş

Hak aramak
18 Nisan 2014 Cuma
Orhan BOZKURT

Takoz Necati!
07 Nisan 2014 Pazartesi
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Erzurum Vakıf ve Dernekleri Amacına Uygun Çalışıyor mu?

Sonuçları görüntüle

Loading ... Loading ...
ERZURUM HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2014
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.