Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!
Diyanet’ten güzel bir hizmet, Kur’an portalı yayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, Kur’an-ı Kerim hakkında geniş bir içeriğe sahip “Kur’an-ı Kerim Portalı”, http://kuran.diyanet.gov.tr adresinde…


Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası

SON DAKİKA
Erzurum'da Hava
PİYASALAR
Ocak Köyü Sulama Göleti hizmete girdi
Ocak Köyü Sulama Göleti hizmete girdi

ERZURUM(CİHAN)- Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Ocak köyü sulama göleti düzenlenen törenle hizmete girdi.Erzurum İl Özel İdaresi imkânlarıyla yaptırılan sulama göletinden su bırakıldı. Açılış törenine Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok ile Tarım İl Müdürü Mustafa Altun ile köylüler katıldı. Tamamen dolduğunda 700 bin metreküp su hacmine sahip bulunacak olan sulama göleti 2 bin dönüm araziye su imkânı sağlayacak.

Açılışta konuşan Vali Öztürk, cazibe yoluyla oluşturulan göletten köylülerin ücretsiz olarak yararlanacağını kaydetti. 5 kilometre uzunluğundaki sulama kanalı borularının yerleştirilmesiyle gelecek 15 gün içerisinde 2 bin dönüm arazinin tamamen sulanacağına işaret eden Vali Öztürk, “Sulama barajımız tamamen cazibeyle oluşturulduğu için köylüler bu suyu ücretsiz kullanacak. Kurak yaz aylarında saniyede 10 litre olan kapasite nisan-mayıs aylarında 60 litre saniyeye çıkacak. İl Özel idaresinin kendi imkânlarıyla yaptığı bu gölet baraj halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok ise sulama amaçlı başka bir barajın da Şenkaya ilçesinde yaptırıldığını ifade etti. Altınok, yaklaşık 25 bin metreküp kapasiteli Şenkaya’daki barajın da vatandaşların hizmetine girdiğini dile getirdi.

Köy muhtarı Alay Çeçen ise çiftçilikle uğraştıkları ve suyun kendilerini için hayati önem taşıdığına vurgu yaparak, “Allah devletimize zeval vermesin. Valimizin ve Özel İdare Genel Sekreterimizin katkıları ile yaptırılan gölet sayesinde ürünlerimiz tarlada kurumayacak. Susuzluk tehlikesi yaşamayacağız.” şeklinde konuştu.

Göletten gelen suyu sembolik olarak yapımı devam eden kanala akıtan Vali Öztürk, suyun israf olmaması için daha sonra vanayı kapattırdı.

Tören sonrasında davetlilere köy evinde öğle yemeği ikram edildi.

Foto Galeri:
06 Temmuz 2010 · 0 yorum
Yorum yapİleti:

YENİ SAYI
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Sevda Güneş

Hak aramak
18 Nisan 2014 Cuma
Orhan BOZKURT

Takoz Necati!
07 Nisan 2014 Pazartesi
DUYURULAR
RÖPORTAJ
ANKET

Erzurum Vakıf ve Dernekleri Amacına Uygun Çalışıyor mu?

Sonuçları görüntüle

Loading ... Loading ...
ERZURUM HABER GAZETESİ ® +90 (216) 473 0 467
Cumhuriyet C. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal 34860 İSTANBUL
Anasayfa · RSS · İstatistikler · Bize Ulaşın · Tübilmer
Copyright © 2008 - 2014
Sitemizdeki tüm haber, yazı ve resimlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.